Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio
Forum dyskusyjne - www.Estradowiec.pl

Mikrofony - Mikrofon studyjny USB - Jak ugryźć?

Buhaj - 2017-04-21, 14:05
Temat postu: Mikrofon studyjny USB - Jak ugryźć?
Witam Was! Przejdę od razu do rzeczy. Jakiś czas temu kupiłem w prezencie mikrofon studyjny swojej dziewczynie, która trochę śpiewa. Tematem wokalu interesuje się od dziecka i mniej lub bardziej spełnia się w tym co robi. Od jakiegoś czasu ma w planach domowe nagrania, stąd pomysł z mikrofonem. Chciałem kupić coś prostego, po rozmowie ze sprzedawcą w sklepie, wybrałem mikrofon pod USB Prodipe st-usb lanen za 400zł. Biorąc pod uwagę, że w domu nie mamy sprzętu, a ona potrzebuje mikrofonu jedynie na użytek domowy, nie zagłębiałem się w temat aż nad to. Dlaczego jednak piszę do Was? Kompletnie nie wiemy jak ugryźć temat dalej. Mikrofon jest, usb wchodzi w port, ale co dalej... Zainstalowałem oprogramowanie z CD dołączonego w opakowaniu, ale nagrywając dźwięk rewelki nie ma. Jest cicho, za cicho, jakość w porównaniu z wbudowanym laptopowym jest "porównywalna", więc domyślam się, że albo problemem jest software, albo brak karty muzycznej, która to uciągnie. Co mi radzicie? Przypominam, że celem jest nagrywanie domowe, amatorskie, jednak z wykorzystaniem potencjału mikrofonu. Jestem zielony w temacie i bardzo proszę o Waszą wyrozumiałość :)

Pozdrawiam Estradowców! Hej! ;)

jakiter - 2017-10-01, 08:16

dla mnie to jest słabe