Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Uszkodzenie głośnika czy wada fabryczna?
reggaecore 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: 3kW Polaudio
Wysłany: 2017-02-09, 20:06   Uszkodzenie głośnika czy wada fabryczna?

Kupiłem głośniki estradowe od firmy Elmuz 4szt. Okazało się, że jeden z nich ma wadę i jak się puknie palcem w membranę chrobocze zerwana cewka.
Zgłosiłem reklamacje w Elmuz jej nie uznali. Powiedzieli że głośnik został uszkodzony w transporcie. Pozostałe 3 głosniki są OK.
Co o tym sądzicie? W tej firmie umywają ręce i odpowiedzialność zrzucają na kuriera.
Paczka z głośnikami była w postaci oryginalnych kartonów producenta niczym dodatkowym nie zabezpieczona.
Wg mnie powinni uznać wadę fabryczną i wymienić głośnik na nowy.

MarekU 
Otwieram już kejsy

Wysłany: 2017-02-09, 23:58   

Witam.
Kurier też odpowiada za transport, przesyłki są zazwyczaj ubezpieczone. Ale...
Z moich doświadczeń wynika, ze jak nie udowodnicie , że głośniki były poprawnie zapakowane ( czytaj zgodnie z regulaminem kuriera ) to bedzie lipa, wypną sie na reklamacje..
Przed wszystkim co to za głośniki?

reggaecore 
Noszę już kejsy

Wysłany: 2017-02-10, 09:57   

Noi tak zrobili, olali zrzucając winę na kuriera. Radze uważać na Elmuz i pilnować paczek dostarczanych przez kurierów.
Jak beda widoczne uszkodzenia nie odbierać bo potem trzeba bedzie się z tym bujać i samemu ponosić koszty.

djmap 
Mistrz pionów

Wysłany: 2017-02-10, 17:47   

Niemożliwe, by w czasie transportu z karkasu spadła cewka, lub odkleił się karkas cewki, razem z cewką. Chyba że oberwał się i przemieścił układ magnetyczny i cewka trze o jakąś jego część.
Zgłoś usterkę do firmy kurierskiej, najlepiej na piśmie i załącz odpowiedź Elmuza. Jeśli faktycznie głośnik dotarł do Ciebie uszkodzony, to nie Twoim obowiązkiem jest udowadnianie kto winien. To mają ustalić między sobą sprzedawca i dostawca. Jeśli to nie odniesie skutku, to zgłoś problem do lokalnej komórki Federacji Konsumentów.
Nie należy odpuszczać!

Pozdrawiam.

reggaecore 
Noszę już kejsy

Wysłany: 2017-02-12, 09:44   

Nie bedę się szarpał nie mam czasu na to. Po prostu wiecej nic nie kupię nic w Elmuz.
Kupowałem glosniki w LDM czy casepack zawsze jak był problem z głośnikiem wymieniali nikt nie zasłaniał sie kurierem.
Tym bardziej, że tutaj z 4 głosników jeden miał wadę. Na koszu żadnych wgnieceń, jest luz w szczelinie bo cewka i membrana się rusza.
Słychać tylko charakterystyczny dźwięk jak się puknie w membranę palcem i pojawia się chrobotanie.
Po podłączeniu głośnika jest bzyczenie wraz z dźwiękiem.

djmap 
Mistrz pionów

Wysłany: 2017-02-12, 14:55   

Powtórzę; to niemożliwe, by w transporcie z karkasu oderwało się uzwojenie cewki. Jedynymi przyczynami takiej usterki mogą być: albo źle, lub w ogóle nie przyklejone uzwojenie do karkasu, albo przegrzanie cewki - najczęściej, mocno przesterowanym wzmacniaczem.
Twoja sprawa. Wymiana recona będzie parę stówek kosztowała.
W ten sposób zachęcamy sprzedawców do robienia ludzi w bambuko.
Ja bym nie odpuścił.
Takie to kupowanie u krajowych dystrybutorów. Kolega z Niemiec, wysłał do Music Store, uszkodzony przez własną głupotę mikser. Bez problemu przysłali nowy.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez djmap 2017-02-12, 15:01, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu