Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Zaczynam sie bawić w prowadzenie imprez ( dj, konferansjer),
musicserwis 
Monitorowiec

Nagłośnienie: głośne
Oświetlenie: ładne
Wysłany: 2014-01-25, 07:17   

No złodziejstwo, mogli napisać równie dobrze 10000 dla ZAiKS i po 5000 dla pozostałych :)

moim zdaniem to powinno byc uzależnione od ilości skopiowanych utworów, bo robi się listę

VJM 
To ja skoczę po piwo

Nagłośnienie: zawsze za słabe
Oświetlenie: przydałoby się więcej
Wysłany: 2014-01-25, 10:39   

musicserwis napisał/a:
VJM z tego co wiem nie mają prawa przerwać imprezy, a jedynie skontrolować Cię po niej

Oni nie przerywają imprezy, ale zabierają komputer i płyty do sprawdzenia oraz DJ-a na komisariat do spisania 'zeznań".

musicserwis napisał/a:
Czy ktoś z Was wie na jakiej podstawie kwota licencji została obliczona na 2000 rocznie ? Skopiuje 10 czy 1000 kawałków i place tyle samo ?

Zgrywasz ile chcesz, to nie jest istotne. Ta licencja to nie jest kopiowanie utworów, tylko na granie z nich na imprezach. Ty w domu możesz skopiować sobie wszystkie za darmo. Nawet zrobić kopie płyt. O powyższych licencjach znajdziesz na licencja DJ

musicserwis napisał/a:
No złodziejstwo, mogli napisać równie dobrze 10000 dla ZAiKS i po 5000 dla pozostałych :)

moim zdaniem to powinno byc uzależnione od ilości skopiowanych utworów, bo robi się listę

Nikt Ci nie zabrania kupić utworów w wersji cyfrowej. Wtedy nie musisz mieć licencji. Ta licencja nie wzięła się z 'nieba". Na Wyspach Brytyjskich jest Mechanical-Copyright Protection Society (MCPS). I w większości klubów bez niej DJ nie może grać. Tam normalny DJ dostaje za 100 - 250 funtów za dzień, a licencja kosztowała bodajże ok. 1000 funtów (na dzień dzisiejszy nie wiem czy się zmieniło). Sam pomysł jest dobry. Tylko jak DJ gra w Polsce za grosze to go na licencję nie stać.
Ostatnio zmieniony przez VJM 2014-01-25, 10:40, w całości zmieniany 1 raz  

musicserwis 
Monitorowiec

Wysłany: 2014-01-25, 13:26   

Kwota 2000,- tak jak piszesz nie jest na polskie realia

najśmieszniejsze jest to że spotkałem się z osobami, które maja licencję a grają głównie z piratów, bo..."jak jest licencja to nikt się nie przyczepi"

ogi888 
Zaczynam zwijać kable

Nagłośnienie: 2000 W RMS activ
Wysłany: 2014-02-01, 17:16   

Kwota licencji jest na rok czy "dożywotnio" ??

Zapraszam na moją stronę www.djgniezno.pl

musicserwis 
Monitorowiec

Wysłany: 2014-02-01, 19:55   

na rok :)

ogi888 
Zaczynam zwijać kable

Wysłany: 2014-02-02, 06:10   

no dobra... ale jaka jest kara za nie płacenie zaiksu i tej całej reszty ??

musicserwis 
Monitorowiec

Wysłany: 2014-02-02, 07:59   

Nie wiem, słyszałem że 10zł, inny mówił, że 30zł za jedno pirackie MP3

wyrok w zawiasach (znam gościa który dostał) i kara grzywny

ogi888 
Zaczynam zwijać kable

Wysłany: 2014-02-02, 12:55   

:shock: no ale skoro są to organizacje zrzeszające artystów i wykonawców by im zapłacić, to jak się to ma do tych zagranicznych ?? w sensie, jeśli np mam utwory grupy Boney M, która pewnie nie należy do zaiksu to co ??

Co za chory kraj....

A jeszcze ostatnio trochę szperając, jak to się ma do tych artystów nie zrzeszonych ?? Bo są firmy w necie oferujące abonamenty na swoją muzykę, gdyby cos takiego zakupić i od nich uzyskać licencję ?? Wiadomo że nikt tego nie gra, ale chodzi głównie o papier. No bo co za różnica, czy mam licencję na granie muzyki artystów nie zrzeszonych i mnie przyłapią z czymś nie legalnym, jak to czy opłacam zaiks, a i tam nie jestem w stanie do nich podać wszystkich artystów i wykonawców których muzykę gram

musicserwis 
Monitorowiec

Wysłany: 2014-02-02, 14:45   

Z TEGO CO WIEM:

W każdym CYWILIZOWANYM państwie jest organizacja dbająca o interesy twórców, w Niemczech chyba GAMA, w Polsce ZAiKS, ZPAV, STOART, ale jak to się ma do wykonawców typu Boney M, czy w ogóle szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej to nie wiem

co do muzyki od której nie płaci się ZAiKSu to są takie rzeczy dla supermarketów czy innych firm, nie płacą ZAiKSu , tylko bezpośrednio twórcom, ale to jest specyficzna muza...
Ostatnio zmieniony przez musicserwis 2014-02-02, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  

PanXks 
Aspirant d/s smyczy

Nagłośnienie: 50W
Oświetlenie: 40W
Wysłany: 2015-02-22, 10:41   

arek5959 napisał/a:
Ja dostałem dotacje w PUP w 2013 ale nie ukrywam że łatwo to nie było. Ostatnio dowiedziałem się że zmieniły się programy i formy dotacji ale jak to ma działać jeszcze sami nie wiedzieli.

Najlepiej sobie założyć działalność wielousługową na KRUS-ie (jestem rolnikiem), płace podatek 8,5% + opłata za śmieci i jest git :wink:

Odkopałem temat . To rolnik jak ma plakietkę DJ może grać prawnie jak płaci KRUS ? nikt się do niego nie przyczepi że dorabia na boku ?

mitch 
Niczego nie dotykam

Nagłośnienie: 2000
Wysłany: 2015-03-23, 19:15   

odświeżę temat:

ogi888 napisał/a:
:shock: no ale skoro są to organizacje zrzeszające artystów i wykonawców by im zapłacić, to jak się to ma do tych zagranicznych ?? w sensie, jeśli np mam utwory grupy Boney M, która pewnie nie należy do zaiksu to co ??

utwory, które podlegają pod ZAiKS możesz sprawdzić tutaj:

https://online.zaiks.org.pl/WorkCatalog/do?m=workList&m1=main&m2=catalog

na ZAiKS on-line można tez wyliczyć stawki, które należy opłacić (organizator) za daną imprezę.

Do licencji przymierzałem się w zeszłym roku bo gram z traktora i mimo oryginalnych płyt jestem zmuszony do wykupienia tego:" Koszt wykupienia licencji od początku czerwca do końca roku wynosić będzie 1435,00 zł brutto"

Miałem już kiedyś kontrolę z ZAiKS w klubie i byłem na zeznaniach na posterunku, potem na kilku przesłuchaniach, ale nie wyobrażam sobie kontroli i przerwania imprezy na weselu, więc wyjścia za bardzo nie ma - chyba, że grac z płyt:)

ktoś próbował negocjować cenę ze zpav?

KonyGWA22 

Wysłany: 2017-09-05, 09:26   

Taki pomysł. Byłem na wielu imprezach i tacy konferansjerzy świetnie prowadzą zabawę :) Pozdrawiam

dirkes 

Wysłany: 2017-11-08, 14:51   

ja juz sie staram 2 rok o dotacje i nic :(

Odpowiedz do tematu