Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Kontroler i mp3, czy konsola i CD?
arek2426 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-11-25, 12:19   Kontroler i mp3, czy konsola i CD?

Panowie mam prośbę posiadam kolekcję koło 200 płyt, ale do tej pory używałem do grania kontrolera, trochę mp3 kupowałem trochę kopiowalem na kompa z tych płyt, od pewnego czasu zastanawiam się czy nie zainwestować w jakąś konsole, odtwarzacze, na bieżąco uzupelnic kolekcje i przerzucić się na płyty, ponieważ różnie z tymi kupionymi utworami jest, jak to wyglada z waszego pkt widzenia? Ciężko znaleźć serwis bogato wyposażony w utwory mp3 np z gatunku disco polo a w moich stronach jest na to branie. Może znacie serwisy gdzie można się zaopatrywać w mp3?

dj arq 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 10000
Wysłany: 2015-11-25, 12:54   

Moim zdaniem nie ma to jak konsola z USB. Gram dużo wesel i nie wyobrażam sobie lapa jako główne źródło dźwięku - jak się windoza wysypie jak młodzi wejdą to masz PROBLEM.
W discopolo zaopatruję się legalnie na digitaldj, a to czego nie ma (a nie ma duuużo) to ciągnę "gdzie indziej" ;)

Showmar 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-11-25, 13:22   

Ja osobiście podchodziłem do tematu grania z mp3/laptopa kilkukrotnie i póki co pozostałem przy CD.

W naszym pięknym kraju za granie z utworów w wersji cyfrowej trzeba zapłacić licencję http://dj.zpav.pl/main/dj_licences - kiedyś to było 2k za rok, teraz nie wiem dokładnie.

Do tego większość serwisów sprzedaje utwory na użytek osobisty bez prawa do publicznego odtwarzania, więc nawet jak kupisz utwór legalnie, to nie masz prawa go grać publicznie!

Tak to wygląda w iTunes: "Produkty iTunes są przeznaczone wyłącznie do użytku osobistego i nie mogą być wykorzystywane przez użytkownika w celach komercyjnych"

arek2426 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-11-25, 13:31   

I chyba właśnie zgadzam się z Wami. Do tego można dodać że taką konsole też można zawsze podłączyć do laptopa a odtwarzacze też są zawsze w gotowości. Chyba idzie to skonfigurować żeby wyrzucać np za pomocą Virtual DJ mp3 na poszczególny player?

bartek3033 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: Mackie HD, HK EPX, SRM450
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2015-11-25, 16:26   

Czasami mi się zdarza zagrać jakąś okolicznościówkę z gramofonów plus dvs i laptop. Pomińmy w tym momencie zakup i kwestię legalności. Co do samej wygody, jeśli masz mp3 to gra się świetnie. Na stabilność nie narzekam, ale dla własnej wygody i bezpieczeństwa, dodatkowy player (nawet taki do racka nie zaszkodziłby). Problem ten rozwiązuje podmiana gramofonów na cd, ale to też wg mnie średnia opcja żeby targać dodatkowo z sobą komputer wtedy. Zwłaszcza że masz pokaźna kolekcje płyt, to cdki z usb które posłuży jako dodatek będzie chyba najlepsze.

dj arq, A zadbana windoza raczej nie ma prawa się posypać :) Zwłaszcza jak wyłączysz internet i wszystkie dziwne aktualizacje

dj arq 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 10000
Wysłany: 2015-11-25, 18:34   

No ja w obecnym lapie mając go 4 lata RAZ przeinstalowałem system, ale wiedząc że zgodnie z prawem Murphy'ego jeśli coś się ma spieprzyć to na pewno się spieprzy wolę spać spokojnie i na lapie szukać utworów, siedzieć na necie ew. zrobić karaoke.

arek2426 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-11-25, 19:15   

Laptop na pewno ułatwia, wiem po sobie, korzystając z VirrualDJ, wklepuje tytuł który bardzo sprawnie jest wyszukany, ale właśnie kwestia tej legalności, niby serwisy twierdzą że ich mp3 jest w pełni zgodne z prawem ale tylko do słuchania w domu, chyba trzeba iść na kompromis tzn dokupić trochę płyt (chyba allegro), mp3 skupić na nośniku usb i zainwestować w jakieś odtwarzacze lub jakąś hybrydę mikser+odtwarzacze w jednym.Dzięki za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogliscie

[ Dodano: 2015-11-25, 20:58 ]
A jeszcze odnośnie samych płyt, z Waszego doświadczenia ile średnio (mniej więcej) trzeba przeznaczyć albo ile płyt kupić w ciągu roku żeby być na bieżąco? Chodzi mi o muzę radiową, disco polo najczęściej graną na urodzinach, balach, weselach, nie interesuje mnie muzyka klubowa. Wiadomo że w ciągu roku hitów takich naj jest zaledwie kilka, tak więc jak ktoś może się podzielić taką informacją byłbym wdzięczny:)

mitch 
Niczego nie dotykam

Nagłośnienie: 2000
Wysłany: 2015-11-25, 21:13   

patrząc na rok 2015, ile nowych utworów wydanych w tym roku nadaje się do grania na takich imprezach? 15-20? czyli jak dobrze poszukasz to z 5 płyt. Pamiętaj,ze nie wszytskie płyty na allegro są przeznaczone do publicznego odtwarzania.

[ Dodano: 2015-11-25, 21:15 ]
Showmar napisał/a:

W naszym pięknym kraju za granie z utworów w wersji cyfrowej trzeba zapłacić licencję http://dj.zpav.pl/main/dj_licences - kiedyś to było 2k za rok, teraz nie wiem dokładnie.

nadal jest 2 koła, tylko że netto

arek2426 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-11-25, 21:59   

Tzn chodzi pewnie o naklejke zaiks i klazule na płycie że publiczne odtwarzanie tylko z licencją, coś takego?

mitch 
Niczego nie dotykam

Nagłośnienie: 2000
Wysłany: 2015-12-01, 21:55   

cos w ten deseń:)

arek2426 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-12-07, 20:13   

Nie zakładając nowego wątku, brat mi przywiezie Gemini dcm 3600, wyrwał to gdzieś za dobre pieniądze. Chce spróbować jak to będzie działać z laptopem, żeby prawidłowo połączyć obydwa kanały z lapkiem potrzebuje chyba jakiegoś interfacu? Albo np jeden odtwarzacz z sluchawkowego a drugi z zewnętrznej karty? Chyba to jedyne możliwości podłączenia konsoli do kompa?

Adam2568 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2017-01-05, 14:36   

No ja w obecnym lapie mając go 4 lata RAZ przeinstalowałem system, ale wiedząc że zgodnie z prawem Murphy'ego jeśli coś się ma spieprzyć to na pewno się spieprzy wolę spać spokojnie i na lapie szukać utworów, siedzieć na necie ew. zrobić karaoke.

utowo 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2018-03-13, 16:03   

moim zdaniem lepszy kontroler !

marana 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2018-09-13, 15:06   

moim zdaniem to jest trudne !

Odpowiedz do tematu