Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Soundcraft EFX 8
kapejjo 
Patrz i się ucz

Nagłośnienie: 2 x 5kW rms.
Wysłany: 2009-11-11, 18:20   Soundcraft EFX 8

Witam. Zastanawiam się nad kupnem tego mikserka na chałtury, tzn. 3 wokale, klawisze + delay. Czy ktoś z Was pracował już na tej serii scraftów? Jeżeli tak to proszę o opinie.
PS. Wiem, że to chińszczyzna ;)

DCG 
Zasłużony dla estradowiec.pl

Nagłośnienie: jest
Oświetlenie: jest
Wysłany: 2009-11-11, 19:55   

Nie ma lepszego w tych pieniądzach.
Sprawdza się, tak mówią kumple, ale bierz od razu EFX 12.

tomek137 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2009-11-11, 22:13   

być może w nie długim czasie bede miał na sprzedaż EFX12 w dobrej cenie

jakby co, info na priv pozdrawiam

kapejjo 
Patrz i się ucz

Nagłośnienie: 2 x 5kW rms.
Wysłany: 2009-11-12, 21:46   

Dla mnie na chałturki EFX12 to ciut za duży jest ;D A jak on wypada w porównaniu do Yamahy, Behringera, czy Mackiego?

DCG 
Zasłużony dla estradowiec.pl

Nagłośnienie: jest
Oświetlenie: jest
Wysłany: 2009-11-12, 22:49   

I tak oba wchodzą do racka 19", to chyba lepiej mieć od reki więcej wlotów ( 4 więcej), a nóż trza będzie deko perkę nagłosnić. :mrgreen:

mirek143 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: VRX+EV
Wysłany: 2009-11-13, 13:36   

Miałem ostatnio, tylko Epm, bez efektora i wypadł bardzo dobrze. Na Soundcraftach gram od kilkunastu lat i nigdy nie miałem problemów. Szczerze polecam.

kozpaw 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: mla123, uBR15
Wysłany: 2009-11-18, 02:16   

kapejjo napisał/a:
Dla mnie na chałturki EFX12 to ciut za duży jest ;D A jak on wypada w porównaniu do Yamahy, Behringera, czy Mackiego?

Akurat posiadam na stanie trzy mikserki. Postaram się w kilku słowach opisać to co najważniejsze czyli wrażenia słuchowe, opiszę także efektory które znajdują się na ich pokładach (może się to komuś przyda :smile: )
a więc tak:
behringer ub1832fx pro
yamaha 166cx
allen&heath mixwizard 16:2

acha grałem jeszcze na mackie cfx i soundcrafcie efx więc też dodam o nich kilka słów :wink:

o allenie niebędę pisał bo to nie ta liga

?Co do behringera to brzmienie jest takie "mało selektywne", dziwnie podbarwione i "zamulone", generalnie posiada słabe preampy (trzeba sporo pokręcić żeby uzyskać w miarę zadowalający efekt). generalnie za brzmienie minus

?W tym mikserku efektor daje radę. Generalnie chodzi mi o samą jakość brzmienia efektów (całkiem miłe, selektywne brzmienie reverbów, jest też kilka fajnych efektów typu reverb+delay, które akurat znakomicie nadają się na chałturki) niestety jest jeden znaczący minus, gdy załączy się efekt to robi się "szumofon" ale mimo wszystko dam plusa bo na chałturki naprawdę oki[

?Co do wytrzymałości (na warunki chałturnicze :mrgreen: ) to niema takiej tragedii jak wiekszość ludzi pisze. Używałem go parę ładnych lat w naprawdę różnych warunkach i wszystkie potencjomerty, suwki, kanały pozostały w pełni sprawne. Miałem z nim jeden problem. Padł zasilacz (ale znalazłem elektronika który mi to naprawił) czyli za wytrzymałość raczej na plus (niewiem może mam jakiś udany egzemplarz)

?Co do yamahy to samo brzmienie preampów zdecydowanie lepsze od behringera. Dość czytelne i selektywne, zdecydowanie szybciej ustawisz zamierzony efekt brzmieniowy czyli plus

?Co do efektora to zdecydowanie odradzam jego używanie. Pogłosy są tak "zamulone" że masakra. Kiedyś na imprezie musiałem go użyć i reverb okazał się totalnie niesłyszalny. Pomyślałem więc że muszę dać go minimalnie więcej. Niestety zamiast przestrzeni, zrobił się bełkot z mikrofonów (w żaden sposób niemogłem odpowiednio wysterować). generalnie minus
?Mikser ten posiada jeszcze compresor na 6 preampach ale też słabej jakości.

?co do wytrzymałości to niestety się niewypowiem bo mam go od 3 miesięcy.

Co do mackie cfx i soundcrafta efx, to jakościowo bardzo podobne. Generalnie brzmią dobrze. Efekty też porównywalne i zadawalające, ale zarówno brzmieniowo jak i efektowo ze wskazaniem na souncrafta.

mój ranking z przetestowanych i wyżej opisanych modeli (allen poza rankingiem bo to należy do wyższej klasy):

souncraft
mackie
yamaha
behringer

mirek143 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: VRX+EV
Wysłany: 2009-11-18, 10:02   

To ja dołożę jeszcze Proela M8, którego porównywałem z Soundcraftem.
Brzmieniowo trochę za nim.
Niezły efektor.
Niestety mocno brumi, zwłaszcza na wyjściu z aux`a. Po oddaniu do serwisu gwarancyjnego. "Usterki nie stwierdzono".
Ogólnie, zdecydowanie za Soundcraftem.

Odpowiedz do tematu