Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Wośp "darmowa praca" ?
proton 
Asystent FOH/MON

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: 2kW
Wysłany: 2014-01-13, 22:31   

Panowie ,bez agresji ,każdy ma swój rozum i robi jak uważa za słuszne :wink:
Tak gwoli ścisłości :

Jak poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w 2012 r. Fundacja WOŚP zebrała 51,3 mln zł. 91,6 proc. tej kwoty Fundacja przeznaczyła na prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. Koszty administracyjne wyniosły ok. 8 proc.

Dane te pochodzą z corocznych sprawozdań, które WOŚP, tak jak każda inna fundacja i stowarzyszenie, musi składać do departamentu pożytku publicznego MPiPS. Sprawozdanie za 2013 r. jest jeszcze niedostępne.

- Te dane mówią o wyjątkowo dużej skuteczności Fundacji - ocenił rzecznik ministerstwa Janusz Sejmej.

Jak dodał, jest to jeden z najwyższych wyników wśród fundacji i stowarzyszeń, jeśli chodzi o stosunek kosztów do wartości przekazywanej pomocy.

W poniedziałek na konferencji podsumowującej 22. Finał WOŚP Jerzy Owsiak proszony był o skomentowanie zarzutów, które pod adresem Fundacji formułowane są przez niektóre środowiska i część komentatorów. Owsiak zareagował dość emocjonalnie, mówił m.in., że aby oceniać działania Fundacji, trzeba najpierw samemu zrobić coś dla innych.

Podał przykład śmiertelnie chorego chłopca, który mimo swojej choroby już po raz drugi zbierał pieniądze dla WOŚP. Zapowiedział, że we wtorek osobiście złoży mu wizytę.

Zarówno w niedzielę, w czasie Finału, jak i na poprzedzających go konferencjach, Owsiak podkreślał, że sprawozdania finansowe Fundacji są jawne, a żadna z instytucji, której WOŚP zobowiązana jest przedstawiać rozliczenie, nie kwestionuje sposobu gospodarowania zebranymi pieniędzmi.

Owsiak powtarzał to, co już wielokrotnie mówił wcześniej: że on nie jest zatrudniony w Fundacji, nie zarabia na tej działalności. Przypomniał, że ani bieżąca działalność WOŚP, ani organizowany przez nią festiwal Przystanek Woodstock nie są finansowane z pieniędzy ze zbiórki, ale ze środków pozyskiwanych w inny sposób, np. od sponsorów.

Owsiak dodał, że ze środków zebranych podczas Finałów WOŚP rozlicza się w trybie półtorarocznym, a nie rocznym, na co ma zgodę nadzorujących to resortów.

Jeszcze przed niedzielnym 22. Finałem Fundacja przedstawiła wstępne rozliczenie zeszłorocznej zbiórki, podkreślając, że ostateczne rozliczenie 21. Finału WOŚP zostanie opublikowane w lipcu br.

Wnika z niego, że z ponad 50,6 mln zł zebranych w zeszłym roku, ponad 20 mln zł zostało przeznaczonych na zakup sprzętu dla 60 oddziałów geriatrycznych i realizujących pomoc dla seniorów, ponad 17,7 mln zł - na zakup sprzętu medycznego służącego do ratowania życia dzieci na oddziałach neonatologicznych, ponad 5,3 mln zł - do całorocznego prowadzenia ogólnopolskich programów medycznych WOŚP, ponad 430 tys. - na zakupy interwencyjne do tych szpitali, które wymagały szczególnie pilnego wsparcia, np. dla kliniki BUDZIK. Ponad 4 mln zł zostanie przeznaczone na dodatkowe zakupy, przede wszystkim dla oddziałów neonatologicznych.

Ponad 2 mln zł to koszty realizacji 21. Finału WOŚP. Są to tylko i wyłącznie koszty bezpośrednio związane ze zbiórką (serduszka, plakaty, materiały biurowe, obsługa wolontariatu, transport i usługi przewozowe, telekomunikacja, reklama i nagłośnienie tematu Finału itd.), żadnych innych kosztów Fundacja WOŚP nie może finansować z pieniędzy zebranych w Finale.
Ostatnio zmieniony przez proton 2014-01-13, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  

tjakuszewicz 
Realizator FOH

Nagłośnienie: 4 kW
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-01-13, 23:28   

Żaden ze mnie kato coś tam tylko tylko normalny, niefanatyczny katolik, który na co dzień widzi u siebie w pracy co robi i jak działa caritas, ilu osobom pomaga itd. A robi to dlatego, że nasze chore państwo zwyczajnie nie zajmuje się ubogimi. Szlag mnie trafia jak ktoś w dupie był i gówno widział a na Kościół i organizacje katolickie najeżdża na czym świat stoi. I jeśli ktoś tak będzie robił to niech przyjmie do wiadomości, że w głębokim poważaniu mam regulaminy forum i inne duperele, bo ja na Kościół najeżdżać bezpodstawnie nie pozwolę.
Wymagacie, żeby ktoś był tolerancyjny wobec was, żeby was szanował? To bądźcie tacy wobec innych.

surytj 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: 250W /strona
Wysłany: 2014-01-14, 00:02   

Panowie....to co pisze Tomato- tu jest problem:
"Według GUS w roku 2011 na służbę zdrowia przeznaczono 105 miliardów są to wszystkie wydatki łącznie z inwestycyjnymi, w tym 69,2 miliarda to zapisy budżetowe. Rekordowa suma 50 milionów zebrana przez WOŚP nie daje nawet procenta udziału w wydatkach na służbę zdrowia. Żeby oddać skalę warto przypomnieć, że miliard to 1000 milionów"

Ukierunkujcie swoje niezadowolenie we właściwą stronę. Owsiaka nie popieram i do puszek nie daje. Ani on ,ani Caritas mnie nie zmuszają.
Chcesz to dajesz, nie to nie.
Za to zus, nfz. Co miesiąc 1000 zł haraczu. I co w zamian ?
Polecam Wszystkim bardzo dokładne przemyślenie na kogo postawić krzyżyk w Wyborach.
W końcu ktoś tą złodziejską hołotę wybrał.

buli 
Stagehand - to brzmi dumnie

Wysłany: 2014-01-14, 06:48   

Od dobroczynności do polityki a za chwile szabelki w dłoń .Normalka dyskusja z wojna domową na końcu jak zawsze w Polsce.Powiem tak , mam dokładnie takie samo zdanie jak przedmówaca ani Wosp bo przynajmniej z małych miasteczek wiem jak to się odbywa obsługując wielokrotnie technicznie finały , ani caritas widzac niejednokrotnie ile czerpia korzyści zabierając dary dla ubogich do swoich domów działacze caritasu .Jak dla mnie może same idee są ok i zamiary osób powiedzmy najwazniejszych w tych fundacjach ale im niżej tym gorzej , złodziej złodzieja złodziejem pogania i tak od zawsze .
Co do polityki jak widze Tuska to mnie szlag trafia ale z drugiej strony widząc i słysząc szalone pomysły Pisu czy Palikota to aż sie boje i w sumie martwie skąd oni wezmą tyle więzień żeby wszystkich tam wsadzić no bo wszyscy to zdrajcy , spiskowcy i komuniści.Druga strona komuna czystej krwi i układy.Ludzie mieszkam w mieścinie 3 tysięcznej i wiem że tu żadne rzady nic nie zmienią tu jest jeden wielki układ .Masz plecy żyjesz jak człowiek prawie , nie masz pleców zapierniczasz w fabryce za 1200 minus dojazdy na trzy zmiany .
W polsce nic się nie zmieniło oprócz scenografii życia reszta to farsa
Nie wiadomo jak sobie z tym poradzić i w sumie nawet człowiek nie wie kiedy i jak to siestało ale budzi się ze świadomościa że juz od dawna siedzi w tych trybikach zakłamania , złodziejstwa i obłudy .Inaczej nie da sie przetrwać i nieco ulżyc zwykłej wegetacji na jaka skazani są buntownicy i ci którzy się nie poddaja tylko co lepsze pod kątem utrzymania rodziny , wykształcenia dzieci i walki z okrutna codziennościa ?

koval 

Nagłośnienie: Para kW.
Oświetlenie: Para PAR.
Wysłany: 2014-01-14, 12:42   

surytj napisał/a:
Panowie....to co pisze Tomato- tu jest problem:
"Według GUS w roku 2011 na służbę zdrowia przeznaczono 105 miliardów są to wszystkie wydatki łącznie z inwestycyjnymi, w tym 69,2 miliarda to zapisy budżetowe. Rekordowa suma 50 milionów zebrana przez WOŚP nie daje nawet procenta udziału w wydatkach na służbę zdrowia. Żeby oddać skalę warto przypomnieć, że miliard to 1000 milionów"

Ten argument jest z dupy.Typowo medialna szopka-wartosci robia piorunujace wrazenie, natomiast nie mowia tak naprawde o niczym. Powiedzcie, ile z tych miliardow idzie na utrzymanie szpitali, osrodkow, a przede wszystkim NFZ-tu, a ile na inwestycje w nowoczesny sprzet, ile w akcje szkoleniowe,czy pomoc dorazna. Wtedy mozna miec obraz jako taki, przy czym nie zapominajmy, ze WOSP to tylko fundacja, ktora robi jedna zbiorke w roku.

Boli mnie natomiast jedna rzecz, nawet ktos o tym tu napisal, ze Jurek Owsiak kreci lody, czy costam. Z tego co wiem, zadne instytucje weryfikujace finanse Fundacji nie maja do nich zastrzezenia, Owsiak nie ma zadnego oskarzenia prokuratorskiego. Na jakiej podstawie twierdzicie, ze jest zlodziejem? Latwo w tym kraju pomowic czlowieka, szczegolnie zawistnym polaczkom, ktorzy w zyciu niczego nie zrobili i niczego nie osiagneli.

dascompany 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2014-01-15, 12:10   

Koval, zgodzę się z twoją wypowiedzią w 100%. Przecież w wiadomościach wypowiadali się nawet Dyrektorzy szpitali, którzy sami mówili że gdyby nie WOŚP to bylibyśmy 100 lat za murzynami. Gdyby nie ich sprzęt wiele dzieciaków nie wróciła by do zdrowia lub nie miała by szans na leczenie. Dlaczego? Bo nie było by sprzętu. Ci co krytykują Jurka i WOŚP niech się ugryzą w język zanim coś bezsensownego powiedzą o czym nie mają bladego pojęcia.

ciasteczkowypotwor 
Krakers

Nagłośnienie: Nie gram głośno...
Wysłany: 2014-01-15, 14:02   

Panowie, jeśli choćby i 10% pieniędzy zebranych przez WOŚP komuś w szpitalu pomorze, to warto się dorzucić, bo NFZ raczej tego nie zrobi.

Serwisówki: http://bee.mif.pg.gda.pl/ciasteczkowypotwor/
http://chomikuj.pl/ciasteczkowypotwornie

∞πωΦεΩβλ°±Δφ

wieslawb 

Nagłośnienie: 8kW
Wysłany: 2014-01-15, 22:21   

Fajnie by było, żeby każdy kto wrzucił złotówę do puszki zastanowił się przed wyborami i zagłosował na tych, którzy będą starali się zapewnić normalność !
Wolał bym, żeby na najnowszych urządzeniach w szpitalach była nalepka NFZ, a nie serduszko WOŚPu.
Wiadomo by było wtedy na co idą NASZE składki, a nie czyta się teraz o biedzie w służbie zdrowia i kosmicznych premiach dla zarządu tej chorej instytucji.

WIESIOSOUND Hi Hi ;-)

Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

ciasteczkowypotwor 
Krakers

Nagłośnienie: Nie gram głośno...
Wysłany: 2014-01-16, 08:31   

wieslawb, za to jeśli chcesz być szybko, darmo i bez kolejek wyleczony, polecam jakiś wyrok na miesiąc dwa, więzień jest leczony za kasę skarbu państwa, nie NFZ, czyli bez kolejek, niczym politycy :)

Serwisówki: http://bee.mif.pg.gda.pl/ciasteczkowypotwor/
http://chomikuj.pl/ciasteczkowypotwornie

∞πωΦεΩβλ°±Δφ

Tomato 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: takie że włosy stają dęba
Oświetlenie: Spalone.
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-01-19, 18:58   

surytj napisał/a:

Ukierunkujcie swoje niezadowolenie we właściwą stronę. Owsiaka nie popieram i do puszek nie daje. Ani on ,ani Caritas mnie nie zmuszają.
Oczywiście nikt nikogo do niczego nie zmusza.Ale jeśli wspierałem WOśP i wrzucałem nie raz ja i moja rodzina do puszki to chyba mam prawo wyrazić swoje niezadowolenie.Nie podobają mi się bezprzetargowe zakupy Jurka i chciałbym zobaczyć te faktury 170 melonów :wink:
Nie nadaje na Carias i Rydzyka bo ich nigdy nie wspierałem i spierać nie zamierzam.

surytj 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: 250W /strona
Wysłany: 2014-01-19, 23:56   

Oczywiście- każdy ma prawo wyrazić swoją opinię.
Tak szczerze to Owsiaka nie lubię (prędzej jego stylu bycia). Nie rzucam do puszek.
Wiem że na pewno pomaga...że ten sprzęt ratuje dzieciom, ludziom życie.
A czy kręci lody czy nie....nie wiem. Nie mnie to oceniać. Jest mi to trochę obojętne bo nie jestem do tego zmuszany.
Za to wszelkim instytucjom naszego państwa nie popuszczę.
Wszelkie Nfzty, zusy, radni, rząd, straż miejska.....to złodziejska chołota, pasożyt który powinien być rozwiązany albo zmieniony na coś zupełnie innego. W tym przypadku nie masz zbytnio wyboru.
To takie moje osobiste spostrzeżenia :wink:

Avatat 
Zapnę wtyczki

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-01-20, 10:47   

http://www.youtube.com/wa...PxDZY58&t=2m23s :mrgreen:

fabiaol 
Mistrz pionów

Nagłośnienie: 12 RB281 6 MBR 4 VSC
Oświetlenie: Nie narzekam na egipskie ciemności
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2014-01-27, 13:54   

Proponuje wsłuchać się przez 20 min tego filmu
http://www.youtube.com/watch?v=qBM0IYsTMyg
Może to zmieni wasz sposób patrzenia na Polskę.

siedmil 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-03-16, 13:35   

Nie daję do puszek, ponieważ mam świadomość, że do potrzebujących dzieci trafi 10-20 gr z każdej wrzuconej złotówki. Owsiak nie dość, że daje kasę na szpitale to jeszcze robi Woodstock. Gdyby to był sam Woodstock, to nie byłoby problemu - w końcu to tylko mała pacyfikacja nastrojów młodych ludzi, którzy idą tam się zabawić albo wylać z siebie swoje frustracje. Ostatnio na Woodstocku przemyca się młodzieży polityków, oczywiście jednej słusznej partii oraz publicystów, którzy tę partię jawnie popierają. A najbardziej komiczne w tym wszystkim jest porównywanie Wooda do Jarocina... :D

Arkas 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2015-07-30, 11:47   

Dlatego nigdy nie pojadę na Woodstock, bo to nie jest impreza dla mnie:)

Odpowiedz do tematu