Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Na początku był chaos...
DCG 
Zasłużony dla estradowiec.pl

Nagłośnienie: jest
Oświetlenie: jest
Wysłany: 2007-09-11, 06:47   TWÓJ PIERWSZY SPRZĘT

TWÓJ PIERWSZY SPRZĘT
Czy jeszcze pamiętacie?
Mój to organy B11, eltron 100U z kolumnami ZG 603 (wszystko nówki).
Na organy czekałem ponad 2 miesiące.
Wujo, taryfiarz codziennie rano w Wa-wie, na Pl.Konstytucji, podciągał ze sprzedawcą witrynowe kraty, w oczekiwaniu na przyjście towaru.
To były czasy... . Teraz klikasz w necie i przywożą.
Żeby nacieszyć oko, szedłem na ul.Kruczą gdzie stały instrumenty takich firm jak:Roland, YAMAHA, Technics, CASIO itp. oczywiście ceny w USD i poza zasięgiem.
W witrynie stał dumnie, osławiony Roland D-50. Do dzisiaj mam ten obraz przed oczami.

kardal 
Estradowiec - oaza spokoju

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: Nie lubię poniedziałku
Oświetlenie: Ciemność..widze ciemność
Wysłany: 2007-09-12, 11:18   

Mikser własnej roboty 3xtor stereo = tor mikrofonowy wg schematu z książki "24 proste układy do samodzielnego montażu cz 1 Wzmacniacz 2x 150W wg schematu z Radioelektronika 1/85 Sterownik "cyfrowy" (na TTL-ach) 8 kanałów wg schematu z Radielektronika 8/85 wraz z późniejszą modyfikacją Do tego mieliśmy dwa magnetofony Finezja 2 i M532SD dwa koguty niebieskie i fiolke LRFXV 125 (dławikowa) 2szt cztery kolumny ALTUS 110 jakiś mikrofon MDO Tonsila Cały ten "majdan" pchalimy na wózku ręcznym pomiędzy salami gimnastycznymi w naszym miasteczku Byliśmy chyba pierwszą ekipą nagłąśniającą z własnym sprzętem

Karol 
Ojciec Założyciel

Zaproszone osoby: 2
Nagłośnienie: HK Audio Esys EPX
Oświetlenie: PixelBary, LedPARy, VMB
Wysłany: 2007-11-01, 12:57   

Altusy 140, jakiś ampli Technicsa (całe 80 W mocy) i mały Behri DX52... Zaczynałem skromnie, dziś sprzętu mam trochę więcej, cały czas coś dokupuję :) TO jest jak budowanie domu :)

kardal 

Wysłany: 2007-11-01, 21:06   

Pamiętam jak na teledyskach (lata 80-te) jakiś zespolik a raczej jego klawiszowiec "pstrykał" paluszkami po klawiszach dumnie stojąc za ROLAN D-50 PAmiętam też czas jak grupa KOMBI (to najlepsze) wyskoczyło na którymś teledysku z perkusją elektroniczną SIMONS-a SX7 a Łosowski otoczony MINIMOOG-ami POLIMOOG-ami YAMAHA-DX-7 ROLAND D-50 i inne tam jeszcze A szokiem dla mnie był komputer pospinany z tym jego majdanem Łezka się w oku kręciła

DCG 

Wysłany: 2007-11-02, 11:50   

Do dziś wiele osób (z wyjątkiem tych, co chcą uzyskać tamte brzmienia) widząc na estradzie DX7, M1, D50, chce je mieć. Nie widzą natomiast, że kabelek z owych klawiszy prowadzi do okazałego racka z modułami, samplerami itp. Bo najważniejsze, że inni na tym grają. Jak po latach posłuchałem DX7s, to zastanawiałem się, co ja tak bardzo podziwiałem. Ale to były zupełnie inne czasy. Pamiętam ile trzeba było zachodu, znajomości i wyczekiwania na Vermonę, tzw. pulpitówkę (powermixer) z kolumnami, do kapeli. A dzisiaj słyszę: "Mackie ma za plastikowy sound", "Dynacord Powermate jest przereklamowany, bo nie brzmi, aż tak, jak kosztuje" etc. etc.
Tamten, ówczesny sprzęt, nawet jeśli nie był dobry, to był, tak wyczekany, upragniony, że nikt nie mówił o nim źle.

gekon-bass 
Moderator

Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2007-11-02, 21:07   

mój pierwszy sprzęt ..... :mrgreen: :oops: :twisted: :evil: :cool: :lol: :idea: :roll: :razz:
w zasadzie to zabawa ze sprzetem zaczeła sie przez mojego Ojca :)
od kąd pamietam grywał z różnymi zespołami jako basista, i oczywiście zespołowy realizator oraz konstruktor samego sprzetu na którym grał... generalnie facet mega mada faka wszechstronny , budował gitary, statywy , oświetlenie , kolumny różnego typu i (w czasach eltronów i regentów budował kolumny basowe :) co było niezwykle egzotyczne :) co naturalnie powodowało że uchodzili za zespół z tzw. kopytem rzadko spotykanym :D

i tak mój Staruszek nieustannie zabierając mnie po koncertach i imprezach oprócz tego ze zaraził mnie zamiłownaiem do gitary basowej to dodatkowo rozwinął we mnie pasje do sprzętu estradowego... i pierwszy zestawem na jakim mnie postawił był 8 kanałowy powermixer LDM ( jakieś 12 lat temu :) paczki to były naturalnie jego konstrukcje suby na niemieckich głosnikach sthern w obudowach bardzo podobnych do dzisiejszych pol audio tp-118 ;) miały kopa :) oraz na nadstawkach 150wat (12' tonsile plus gwizdki chyba pioniera (estradowa seria))

i tak do dnia dzieiejszego pracujemy razem :wink: rozbudowaliśmy nasz sprzęt z 2x200wat do 2x4kw
wyżeczeń jest co niemiara ale satysfakja wielka!

pozdrawiam serdecznie!

Karol 
Ojciec Założyciel

Nagłośnienie: HK Audio Esys EPX
Oświetlenie: PixelBary, LedPARy, VMB
Wysłany: 2007-11-02, 21:10   

gekon-bass, nie wiedziałem że kręcisz imprezy ze swoim ojcem :) Zaproś Go na forum - chętnie Go poznam :)

gekon-bass 
Moderator

Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2007-11-02, 21:23   

na bank kiedyś ci pisałem na G>G ;)
Father ma juz 60 lat i niestety bliżej mu do mixera niz do komutera :) )))
jak bedziemy kręcic jakąś większą sztuke to dam ci znać , poznasz go osobiście (oczywiście mam wielką nadzieje że wpadniesz ) :) no i przy okazji :D :D my sie poznamy (w końcu :( ) wypijemy pifko, pogawędzimy ;)
w końcu dzieli nas jedyne 60km :)

kardal 

Wysłany: 2007-11-02, 22:47   

JA też chceeeeee!!!! Gekon
Fajnie masz mój Father to auta nprawiał ale mnie tak to bardzo nie ciągło Bardziej mnie ciągło do pronda elektroniki Od zawsze interesowala mnie muzyka głośniki miksery i takie tam A rodzice mnie chcieli wsadzić w jakieś śmieszne trybiki pracy w ZURiT (naprawy telewizorów) A ja myk do wojska a potem powolutko zacząłem grać Aż zająłem się dj-ejką i montażami systemów w knajpach klubach itp Ale porzez ten cały czas czytałem składałem testowe paczki robilem wzmaki na zamówienia naprawiałem sprzętyJednym słowem się uczylem
Potem przyszło dziecko małżeństwo i dyskoteki Na okrągło poza domem Potem rozwód i przejście na dj-ską emeryturę A teraz bawie sie w nagłośnienia taka oto jest historia Kardala w skrócie

DCG 

Wysłany: 2007-11-03, 11:08   

Miałem przyjemność oglądania jak testuje sie prototypowe paczki albo do pudełek, wkonanych na wzór,"uznanych" firm wsadza inne głośniki. Nie jest tajemnicą, że w POL-AUDIO. Ich paczki mnie nigdy nie zawiodły, poznałem właściciela i kilku ludzi z jego otoczenia. Trudno mi uwierzyć, że ktoś sobie skleci paczkę i bez specjalistycznego sprzętu (komputerowego zazwyczaj) odniesie, w warunkach domowych sukces. Nie jestem przeciwnikiem eksperymentów, wręcz przeciwnie, choć sam tego nie uprawiam, wiem, że ci, którzy są aktywni na tym polu, mają niebywałe, namacalne wręcz doświadczenie.
Rozmawiałem kiedyś z gościem, który kręci gałami w TVP i nie tylko, naprawiał i serwisował przeróżnej maści głośniki, pracował w JBL-u i opowiadał o jego laboratoriach, niebywałe jak oni do tego podchodzą. Może to właśnie dlatego, podpieram się konstrukcjami sprawdzonymi, do których mam zaufanie. Dodam jescze, że mam tę niebywałą przyjemność, że po konfiguracji mojego sprzętu, sam na nim gram, a to, zgodzą się koledzy, trochę więcej niż samo nagłaśnianie, w sensie empirycznym.
Żebym nie został źle zrozumiany: CHWAŁA KONSTRUKTOROM-EKSPERYMENTATOROM.

gekon-bass 
Moderator

Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2007-11-05, 07:20   

jestem ciekaw czy pol audio w 1995 i wcześniej budowała już TP-118...
;)

DCG 

Wysłany: 2007-11-05, 14:40   

Tego nie umiem dziś powiedzieć, ale wtedy widziałem ich doły podobne do Ohm-a.

miracus 
Patrz i się ucz

Nagłośnienie: foh 16kW.mon 4,6kW
Wysłany: 2009-01-06, 17:28   

no wydaje mi się Kardal .że w tym małym miasteczku jednak to nie Ty pierwszy kręciłeś gałami na swoim sprzęcie.ja zaczynałem z ekipą w roku 79 , a potem długo dyskoteki,następnie zespół i nagłaśnianie.a zaczynaliśmy od Altusów 110 i wzmaka Akord stereo ,następnie 4 paki vermona i do tego 2 wzm. 2x60w.potemldm smx i do tego paczki dwudrożne a od 95roku 4 dołki br na 15'' i satelity na 12''.od tego czasu sukcesywna modyfikacja i zakupy spirit sx ,behr , soundcraft ,yamaha,peryferia ,satelity 2x15''2''driv 4szt 2x12""+driv 4szt, 3 drożne 15'' 10''+cp beyma , system podwieszany składający się z 16 szt.8""+driv.subwoofery tp118 2 szt br18''2 szt.br 15''4szt ,odwrotki na 15''6szt, na 18'' 4 szt,monitory2drożne 12''+driv1'' 4szt ,15''+driv 8 szt, a to wszystko napędzamy końcówkami HH electronik V1200 na doły , europower2500 na środkogórki i systemy podwieszane,a na monitory EP2500,handbox i crown.pozdro.miras

Dj Snake 
Realizator FOH

Nagłośnienie: 2 kW - ale plany są :D
Wysłany: 2009-06-02, 20:47   Na początku był chaos...

Hello ;)

Wstałem rano, odwiedziłem forum i naszła mnie taka myśl: jest tu wiele osób, które polecają dla początkującego dja, zupełnie na początek, zestawy za grube milijony :D gdzie mamy do dyspozycji zaledwie 2-3 tysiące. Ciekaw jestem jak oni czyli wy, czyli my - zaczynaliśmy? Np. taki Regency - Tanie mięso psy jedzą - czy zaczynał od razu od L'Acoustic? Nie wydaje mi się? Silver Sound, Alfonso Rodeo, dr_aus, Piotrekmarek - konstruktorzy, jak zaczynali? Przecież nie ma tak, żeby od razu robić najlepiej. Trzeba do wszystkiego dojść drogą mniej lub bardziej zawiłą. Jakie były wasze drogi? Pierwsza impreza? Pamiętasz? Pochwal się czym grałeś, od czego zaczynałeś? Liczę na was!!

Od siebie, mimo iż nadal zaczynam powiem tylko, że postanowiłem zacząć z półki troszkę wyższej niż to co można kupić na allegro <1000 złotych. Pierwsze i aktualne kolumny to nadstawki na Emi i Selenium a bas na Precision Devices - wydałem grubą kasę i do tej pory zachodzę w głowę czy potrzebnie... Przecież mogłem kupić 4 nadstawki i 2 basy Peaveya - to nic, że to padło... ważne, że ludzie kojarzą logo i jest tego dużo :D Idąc dalej, końcówkę mam Behringera EP 2500, od niej zaczynałem. Mikser Soundcraft EPM12 - najtańsza wersja Soundcrafta, ale kiedy go kupowałem na elce polecali tylko Behringery, stwierdziłem, że to będzie lepsze ;) Co do reszty - nadal zaczynam, mam nadzieję, że nie pożałuję tego, że nie oszczędzałem za bardzo...

Pochwalcie się i wy :)

[ Komentarz dodany przez: joy_pl: 2009-06-03, 07:12 ]
Zapowiada się ciekawie, więc podklejam...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Ostatnio zmieniony przez joy_pl 2009-06-03, 07:12, w całości zmieniany 1 raz  

mirek143 
Zapnę wtyczki

Nagłośnienie: VRX+EV
Wysłany: 2009-06-02, 21:33   

Ja grałem na Wermonie-komplet (niszczyła Eltrona kumpla :mrgreen: ), potem LDM, nastepnie Pol Audio+ QSC USA 1300. Najdłużej na JBL Sound Power+końce JBL MPX(ponad 10lat), no i teraz na VRX-ach aktywnych+basy EV.
Nie żałuję, bo kumple jak porównują, to im szczeny opadają. :grin:

Limahl 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: Bogiem
Oświetlenie: Nałogiem
Wysłany: 2009-06-02, 22:04   

Kiedyś - 2 nadstawki Omnitronic + Stx F300 Calvados. Koniec Dap Audio Palladium P700 i konsola Behringer Xenyx 1204FX. Mikrofon Samson Q7, jakiś kolorofonik ze Stageline no i oczywiście kabelki neutrika i pierwsze 2 "case-y" znaczy walizeczki :smile: . Wszystko to zagrało więcej imprez niż powinno i nie było żadnych problemów :wink: . Sprzęcik zakupiony z własnej kieszeni co ważne.
PS. Nie będę tu wymieniał sprzętu, z którym miałem i mam styczność, bo było tego sporo i nie o to chodzi w temacie.
Obecnie - obecnie składam sprzęt od podstaw a to jest jeden z powodów, dla którego jestem na forum.
Ostatnio zmieniony przez Limahl 2009-06-02, 22:39, w całości zmieniany 3 razy  

dziub-dziub 
Lord Dziuku Dziub Padawan

Nagłośnienie: DK: FOH:6kW MON: 2kW
Wysłany: 2009-06-02, 22:09   

PIerwsze na czym cokolwiek robiłem to był Koniec EV i plastikowe kolumienki RCF albo FBT w mojej szkole podstawowej plus miki noname, potem TR225 w gimanzjum (od początku ich nie lubiłem ;/) i jakieś shit mikrofony. W liceum najpierw stare nadstawki LDM z powermikserem potem doszły mikrofony pg58 kolumny Yamaha YX15 i odsłuchy behringera ADS lx800, powermikser LDMa, mikser Soundcraft Spirit E12, mikrofny jeszcze pg81, i bezprzewodowe Alphardy. Po liceum w Domu kultury, Najpier trójdrożne elestry 300W wzmak elmuza lub powermikser behringera z serii phm. A na koniec: przody DR AUS (MH500+HF30CT),, mikser A&H GL2400-16, mikrofony shure, AKG, RODE, Dynamika BEhringera, DSP DCX2496. Piękna sprawa :D

Po drodze zachaczyłem o obsługę POL AUDIO, m.in. TP118, nadstawki klasyczne i te basy na podwójnej 18tce nie pamiętam nazwy. We Wrocłąwiu jeszcze dziadowskie kolumny BOX electronics oraz satelity MAckie SRM 450 blech :/

Jeszcze się coś tam znajdzie ale nie pamiętam teraz ;)

Kamil G. 
Realizator FOH

Nagłośnienie: Miliard
Wysłany: 2009-06-03, 00:12   

Ja w sumie zaczynałem czysto amatorsko, coś typu nagłaśnianie imprez dla znajomych sprzętem powiedzmy pół domowym, a przykładowo 13 i 14 czerwca będę kręcił monitory na Soundcrafcie Spirit Monitor 2. Oczywiście jak w wielu wypadkach w czasach np. liceum obsługiwało się imprezy szkolne i tam często metodami prób i błędów uczyło się obsługi prostych mikserów (bo "szkolny technik" zwany potocznie woźnym sam nie do końca wiedział z czym to się je), a z czasem zakręciło się "w branży" i dzięki temu jest możliwość obsługi ambitniejszych imprez.

tjakuszewicz 
Realizator FOH

Nagłośnienie: 4 kW
Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2009-06-03, 08:27   

Kamil G., O. Pochwal się co i gdzie kręcisz kolego z lubuskiego :)

Ja zaczynałem w liceum. Flagowy w szkołach LDM, mikrofony shure PG58 i AKG. Później zaczęło się zbieranie własnego sprzętu. Mikser "no name" wymieniony na YAMAHA MG12/4 FX, sitka shure C608, jakiś chinski zestaw aktywny pokroju chyba omnitronica. Oczywiście udało sie pracować tez na słynnych Vermonach, molestowania sprzętu domu kultury (paczki, mikser, końcówka YAMAHA) oraz znajomych chałturników (paczki Acord, Solton, db Technologies). Póxniej w łapach miałem jeszcze troszkę innego sprzętu Soundcrafta, Mackie, JBL aż w końcu wymieniłem swoje stare graty na A&H ZED24, Behringera EP2500, HK Audio PR:O 15X, Lexicona MX200, (niebawem do sprzedaży) oraz Sennheiser'y E845, SHURE BETA 87A, Audio Technica AT2020

W niedalekiej przyszłości planuje przesiąść się na cyfrę 01V96, może jakieś sitka od Neumana... a co do przodów i monitorów to pojęcia jeszcze nie mam ale coś wymyślę. Ogólnie - ciągle szukam i kompletuje ten mój wymarzony system :)

T.K. 
MODERATOR London Calling

Nagłośnienie: Martin Audio
Wysłany: 2009-06-03, 18:17   

Świetny temat do wspomnień "starych, dobrych czasów":

na początku wiadomo, gramofony (Bambino, Adam, coś z Foniki, nawet Dual madi in W.Germ.) no i kaseciaki wszelakiej maści...;
1995 radio-kombajn "Amator" -używany jako wzmacniacz;
1996 szkolny zestaw 100U + ZG603 (ale była radocha jak w siódmej klasie robiłem swoją pierwszą dyskotekę na tym heh);
1997 Wzmak WZ303; Altusy, Altony itp + kaseciaki FINEZJA (piękne były, ehh łza się kręci w oku...)
1999 paki DIY 15" (Vermona) + 3x piezo :mrgreen: + napęd FORTE 202;
2000+ JBL i OHM w lokalnym CK;
2001 15"+1" Audio-Tech + napęd ruski FRESH;
2003 centralny dół 18" (Trifonik);
(...)
teraz: inny świat, ale czyż tamta nieświadomość nie była słodka? :grin:

... to be continued ;)

Odpowiedz do tematu