Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
czy ktoś z Was kupuje MP3 z DJPROMOTION ?
musicserwis 
Monitorowiec

Nagłośnienie: głośne
Oświetlenie: ładne
Wysłany: 2014-12-14, 11:04   czy ktoś z Was kupuje MP3 z DJPROMOTION ?

czy ktoś z Was kupuje MP3 z DJPROMOTION ?

carlo-c4 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 600 W EVM
Wysłany: 2014-12-14, 17:10   

Ja pobieram od DeeJay mix Clubu czyli na djmagic i myślę że "towar" ten sam .
Czemu pytasz ?

musicserwis 
Monitorowiec

Wysłany: 2014-12-14, 19:17   

DMC ma coś oprócz płyt, czyli pliki MP3 ? Pytam czy warto ?

krzydj 
Niczego nie dotykam

Nagłośnienie: HF19
Oświetlenie: widać
Wysłany: 2014-12-14, 21:39   

Kiedyś brałem muzykę z DJ Zone, w tym samym czasie miałem styczność z DJ Promotion;
i stierdzam to samo co carlo: to wszystko jeden pies. Najlepszym rozwiązaniem jest DJ MIX CLUB płyty + możliwość pobierania plików mp3 z certyfikatem imiennym w kosztach max 154 zł miesięcznie.
Czy warto? hmm... Kiedyś myślałem, że nie, dopóki nie miałem kontroli w pubie w którym grałem. Upiekło się :mrgreen: Więc jeżeli nie pobierasz muzyki z innych źródeł (mówię o legalnej muzyce) to myślę, że tak.

Pogodny 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-12-16, 20:39   

W obu przypadkach czy co wersja CD czy MP3 z neta to trzeba mieć potwierdzenie, że gra się w klubie? Czy dla DG związanych z muzyką te pakiety też są dostępne?

musicserwis 
Monitorowiec

Wysłany: 2014-12-16, 21:28   

Nie musisz grać w klubie, żeby odtwarzać tą muzykę, chociaż teoretycznie (nie wiem po co) przy rejestracji w DMC lub DJPROMOTION wymagaja podania nazwy klubu z którym współpracujesz

Pogodny 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-12-16, 22:01   

Robert, właśnie się zastanawiam czy weryfikują to czy faktycznie się gdzieś gra po klubach. Bo mnie np. póki co granie po klubach zbytnio nie interesuje, choć lubię sobie w domowym zaciszu secić klubowe traki. Niestety nie znalazłem organizacji, która by zrzeszała typowo mobilnych DJ-ów.

musicserwis 
Monitorowiec

Wysłany: 2014-12-16, 22:12   

nie weryfikują z tego co wiem

Pogodny 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-12-16, 22:15   

W takim razie trzeba będzie w to wejść, a że ponoć wszystkie organizacje wydają na jedno kopyto także wybór łatwiejszy :)

musicserwis 
Monitorowiec

Wysłany: 2014-12-16, 22:18   

ja wlazłem, jutro dostane login

Pogodny 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-12-16, 22:30   

Wybrałeś CD POOLa czy wersje MP3?

musicserwis 
Monitorowiec

Wysłany: 2014-12-17, 07:15   

MP3, nie mam miejsca na wożenie kolejnych płyt

Pogodny 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-12-17, 08:43   

krzydj napisał/a:
Kiedyś brałem muzykę z DJ Zone, w tym samym czasie miałem styczność z DJ Promotion;
i stierdzam to samo co carlo: to wszystko jeden pies. Najlepszym rozwiązaniem jest DJ MIX CLUB płyty + możliwość pobierania plików mp3 z certyfikatem imiennym w kosztach max 154 zł miesięcznie.
Czy warto? hmm... Kiedyś myślałem, że nie, dopóki nie miałem kontroli w pubie w którym grałem. Upiekło się :mrgreen: Więc jeżeli nie pobierasz muzyki z innych źródeł (mówię o legalnej muzyce) to myślę, że tak.

Możesz opisać jak wygląda taka kontrola? Przetrzepują wszystko co masz odnośnie płyt i np nośników typu pendrive?

krzydj 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-12-17, 10:17   

Kontrola była spowodowana którymś z kolei telefonem od poczciwego sąsiada któremu bardzo na ręke są imprezy w soboty.
Przebiegało to inaczej niż mogłoby się wydawać, w sensie łagodnie. Grałem na imprezie, przyszedł gość X i sobie usiadł na wprost mnie. Siedział przez około godziny czasu popijając herbatkę. Po czym podszedł do mnie przedstawił się jako przedstawiciel ZAIKS bla bla, wymachiwał jakaś legitymacja. Podkreślam, że walizkę mam zapełnioną oryginalnymi płytami a gram z pendrive gdzie pochodzenia plików mp3 nie musze Wam przedstawiać :mrgreen: i nawet nie zaglądam do tej walizki. Ów Pan obejrzał parę płyt, certyfikat, aktualną legitymacje DMC i na koniec powiedział, że fajnie prowadzę imprezę i że zostawi u właścicielki papierki które będę musiał razem z nią wypełnić. Po czym się pożegnał i odszedł. Podejrzane trochę to było, bez policji bez problemów. Ale ważne, że skończyło się tak a nie inaczej.
W papierkach trzeba było podąć tytuły piosenek jakie będę odtwarzał. Ale niczego nie podawałem i nie znam dalszego przebiegu tej sprawy. Od tamtej pory cisza, zero kontroli i niech tak zostanie :wink:

Pogodny 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-12-17, 11:16   

I tak powinno być, bo mnie np. śmieszy coś takiego jak opłacić tantiem za kawałki które będę grał np. na weselu. Kto odgórnie układa track listę na wesele :D

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: skuteczne
Oświetlenie: Różne ledy i inne
Wysłany: 2014-12-17, 11:21   

U mnie najczęściej lokal wyskakuje z drukiem "D" po imprezie i prosi o dostarczenie wypełnionego do 7 dni od imprezy. Na tej podstawie + ilość gości forma biletowania lub nie - zaiks wylicza stawkę do opłaty za daną sztukę.

krzydj 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-12-17, 22:39   

Dokładnie, jak zespół ma jakiś określony repertuar to im łatwiej będzie to zawęzić. A w przypadku dj'a cała walizka płyt i weź tu teraz wymyśl co będziesz grać na imprezie gdzie nie znasz towarzystwa:]
A w tym lokalu wstęp jest wolny, zarobek wynika jedynie z utargu. Ciekawi mnie jak dalej się sytuacja potoczyła skoro żadnego druku nie wypełniałem.

W każdym razie legal to legal :wink:

musicserwis 
Monitorowiec

Wysłany: 2014-12-18, 08:10   

ja taką listę wypełniałem 2 razy w życiu

mial być trzeci raz, ale jak w siedzibie zaiksu powiedziałem że poproszę o FV, to pan stwierdził, że jak FV to nie trzeba listy wypełniać...osłupiałem :mrgreen:

Pogodny 
Niczego nie dotykam

Wysłany: 2014-12-18, 09:28   

Haha dobre :D
W sumie racja, skoro DJ miałby z jakiś względów opłacić zaiks, to jakby nie było ponosi koszty aby mieć dochody...

carlo-c4 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 600 W EVM
Wysłany: 2014-12-21, 16:20   

Ten Pan z zaiksu tak łagodnie podszedł do kontroli bo wiedział doskonale że gó..no może Ci zrobić gdyż bez Policji Gospodarczej nie ma żadnym uprawnień.
A wracając do tematu polecam DMC i ich dj magic czyli serwis digital , wiem co mówię jestem w DMC już osiem lat od dwóch korzystam z digital i jest wszystko OK .
Nie wdaję się w szczegółowe debaty z kolegami z branży ale wiem iż kilku jest niezadowolonych z Dj Promotion coś o jakości plików czy płyt im przeszkadza ale nie wnikam nie interesuje mnie to , może koledzy sie wypowiedzą więcej.

I żeby nie przeciągać dyskusji zrozumcie nas zaiks nie interesuje (chyba że gracie z piratów) wszelkimi opłatami zawsze zajmuje się organizator imprezy djeja nic to nie interesuje

Odpowiedz do tematu