Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Zgasl CDJ 1000 Mk2
djbartez 
Rozwinę pytę

Nagłośnienie: 3kW
Wysłany: 2015-05-26, 21:52   Zgasl CDJ 1000 Mk2

Panowie mam identyczny problem jak w załączonym linku. Ponieważ mój ENG jest słaby pomoże ktoś w zdiagnozowaniu problemu??
https://www.youtube.com/watch?v=3vY3aKgPzro

NIKSE 
Patrz i się ucz

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2015-05-27, 16:14   

Witaj djbartez

NIKSE:
Oglądałem film z załączonego linka.
CDJ 1000MK2 uległ awarii.
Brakuje kilku napięć zasilających poszczególne bloki odtwarzacza, stąd np. wyświetlacz, Jog jest nie podświetlony, mechanika nie startuje płyty CD, mówiąc potocznie, ogólnie prawie martwy. Uszkodzony wewnętrzny zasilacz, ewentualnie dodatkowo uszkodzone półprzewodnikowe stabilizatory poszczególnych napięć, zasilające płyty elektroniczne odtwarzacza może i bezpieczniki półprzewodnikowe typu SMD.
Czy coś jeszcze trudno teraz powiedzieć.
Bez Service Manual CDJ 1000MK (minimum-schemat elektroniczny), miernika elektronicznego, małej mocy lutownicy z małym grotem, być może laboratoryjnego zasilacza napięć symetrycznych i pewnego choć minimalnego doświadczenia w serwisowaniu elektroniki będzie raczej trudno zdiagnozować konkretne uszkodzone elementy w odtwarzaczu i co za tym idzie kupić właściwe części oraz ostatecznie naprawić sprzęt, ale tak naprawić, żeby usterka ponownie i szybko się nie powtórzyła.
Cóż, różnie to bywa z usterkami, czasem jest prosto i udaje się, czasem odwrotnie.
Ja wirtualnie bez minimum podstawowej diagnozy technicznej nie odważę się na udzielenie w 100% odpowiedzi co jest konkretnie, szczegółowo uszkodzone, jaki element/elementy elektroniczne, ponieważ nie jestem jasnowidzem, do tego Twojego CDJ nie zaglądałem.
Mimo, że objawy zewnętrzne i niektóre rodzaj usterek w danych modelach CDJ serii 1000MK i nie tylko w tych, regularnie powtarzają się, uwaga- to nie oznacza, że przyczyny awarii czyli uszkodzone elementy/podzespoły są zawsze identyczne i nie muszą w 100% powielać się i powtarzać w różnych naprawianych z tej samej serii CDJ.
Podstawowa diagnoza techniczna uszkodzonego sprzętu to minimum !:
1. Pomiar przynajmniej głównych napięć zasilających.
2. Przegląd wizualny płyt drukowanych pod kątem tak zwanych nie kontaktów- zimnych połączeń lutowanych, mikro-pęknięć, osmoleń itp.
3. Proste testy np. odłączenie jednej z kilku płyt drukowanych w załączonym sprzęcie.
A więc podstawowa diagnoza techniczna wymaga ingerencji w sprzęt i użycia przynajmniej miernika.
W usterkach związanych z elektroniką często jest inaczej niż w usterkach mechanicznych np. usterki mechanizmu które z reguły są powtarzalne jeśli chodzi o wymianę uszkodzonych identycznych elementów i powtarzalne w objawach awarii sprzętu tej samej serii.
W PL jeszcze jest dużo odważnych samodzielnych sprytnych fachowców nie bojących się różnych wyzwań, Polak potrafi, to prawda ! może masz zaprzyjażnionego, znajomego elektronika który Ci pomoże naprawić CDJ
W innym przypadku sprzęt powinien trafić wyłącznie do serwisu.
PS.
Ewentualny kontakt w sprawie naprawy, wyłącznie przez pocztę portalu Estradowiec.pl.
Pozdrawiam NIKSE Serwis Estrada DJ

djbartez 
Rozwinę pytę

Nagłośnienie: 3kW
Wysłany: 2015-05-27, 17:52   

Mi udalo sie zlokalizowac ze jeden z tych bezpiecznikow polprzewodnikowych jest uszkodzoby.
Zgodnie z tym filmem rowniez dioda zenera 1221 ma przejscie w obydwie strony

Odpowiedz do tematu