Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Eminence OEM 12`` z allegro
reggaecore 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: 3kW Polaudio
Wysłany: 2015-06-06, 11:44   Eminence OEM 12`` z allegro

witam

Czy warto kupić do górek takie głośniki?
http://allegro.pl/eminenc...5400154777.html

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: skuteczne
Oświetlenie: Różne ledy i inne
Wysłany: 2015-06-07, 00:16   

Widać że człowiek wie co sprzedaje... (OEM <> OHM) a tak serio to trochę kot w worku bo parametrów 10% z potrzebnych by coś powiedzieć o tym głośniku a zupełnie przeraża stwierdzenie "zamiennik wszystkich estradowych głośników".

NIKSE 
Patrz i się ucz

Ostrzeżeń:
 1/10/11
Wysłany: 2015-06-07, 11:01   

Witaj reggaecore

NIKSE: Zadałeś pytanie ,,Czy warto kupić do górek takie głośniki?,, podałeś link.
Odpowiem NIE WARTO !!! wyrzucone Twoje pieniądze !
Raczej nie wypowiadam się na forum w sprawie zakupów, ale to co zobaczyłem na stronie to po pierwsze:
1. To nie jest głośnik firmy: EMINENCE- gdzie nalepka, logo firmy na magnesie, gdzie ?- żaden odpowiednik, żaden OEM- bzdura, głośnik OEM ?- to nie system operacyjny do zainstalowania.
Cytuje sprzedającego z podanej strony ,,Opowiednik modelu Delta Pro 12A,,- OPOWIEDNIK to tak.
2. W celu porównania podaje właściwy link na stronę producenta z USA:
http://www.eminence.com/s...l=Delta_Pro_12A
3. I co ciekawe ponownie cytuję sprzedawcę: ,,Wysyłamy w opakowaniu zastępczym,, - śmieszne, dalej ,,Gwarancja rozruchowa 3 miesiące,,- haczyk sprzedającego żeby złapać klienta.
Uwaga w praktyce na głośniki zwłaszcza spalone cewki przetworników nie istnieje gwarancja, rodzaj uszkodzenia to tak zwana usterka mechaniczna- pamiętajcie o tym !
3. A tak naprawdę to pamiętajcie, każdy głośnik, każdego producenta można uszkodzić- zakatować ! podczas niewłaściwej eksploatacji.

Reggaecore, tak jak napisał DjDamiano: ,,Widać że człowiek wie co sprzedaje... (OEM <> OHM) a tak serio to trochę kot w worku,,- strzał w dziesiątkę, niech już tak zostanie.
Temat ten należy traktować jako przestroga dla tych narwanych- ,,naiwnych,, kupujących pseudo-profesjonalny sprzęt- czyli warto na forum zadać pytanie doświadczonym kolegom.
Pozdrawiam.

reggaecore 
Noszę już kejsy

Wysłany: 2015-06-07, 14:05   

Dzięki za odpowiedz. Podejrzanie wygląda cena, opis i fotki głośnika bo np membrana jest zupełnie inna niz w Delta PRO. Być moze jakaś "chińska" podróbka. Odpuszczę zakup.
Myślę, że lepiej było by zakupić FaitalPRO 10Fe200 do 2x10``. Drożej wyjdzie, ale zagra pewnie znacznie lepiej.
A przy okazji bo nie chce zakładać nowego tematu jaki subbas byłby dobry do takich górek na 10Fe200?
Coś na 12 lub 15``. Nagłośnienie pod wesela.

musicserwis 
Monitorowiec

Nagłośnienie: głośne
Oświetlenie: ładne
Wysłany: 2015-06-07, 20:13   

Pod wesela jako Dj, czy kapela ?

reggaecore 
Noszę już kejsy

Wysłany: 2015-06-08, 13:56   

Zespół 5 osób granie 100% na żywo. Mamy teraz dość kiepskie przody górki Wardfale i basy Peavey 2x 600W na strone, ale ani to nie brzmi ani nie ma dynamiki ten zestaw.
Ja mam kolumnę do gitary basowej 2x10 na 10Fe200 zrobiona przez noisybox i to tak śmiga, ze te przody nie mają polotu, dlatego pomysł, zeby uzyć tych głośników na górki, a na subbasy coś co będzie razem się dobrze uzupełniać.

musicserwis 
Monitorowiec

Wysłany: 2015-06-08, 14:00   

Basy 2x600W na stronę czyli w sumie 2400W w basie i to nie brzmi ??

rooomek
To ja skoczę po piwo

Wysłany: 2015-06-08, 14:12   

Witam.
Czy ktoś żywy wychodzi po waszych weselnych graniach.
2kW w basie, to chyba przesada na sali weselnej.
No, ale może ja też jestem za stary jak to MarekU nazwał w innym poście :lol:
Pozdrawiam.

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Wysłany: 2015-06-08, 14:42   

rooomek nikt absolutnie nie każe tego używać na 100% ;) Zupełnie inną ddynamiką cechuje się dobrze skrojony zestaw np. łącznej mocy 3200W czy 4000W grany na 2/3 z mastera w mikserze niż podchodzący pod clip zestaw o całkowitej mocy 2000W czy mniej. Jest jeszcze kilka zmiennych rozróżniających tak całe zestawy jak i np. kolumny basowe. Takie tajniki jak SPL czy kompresja mocy mogą zmienić wszystko w postrzeganiu konkretnych modeli ;)

reggaecore 
Noszę już kejsy

Wysłany: 2015-06-08, 17:05   

600W na strone górki + basy czyli 1,2k łącznej mocy, ale co z tego skoro subbasy grają jak karton, a górki mają wieczny problem z upalającymi się żarówkami.
Kiepskie głośniki tam siedzą i całość jest pasywna, nie gra to dobrze. Brakuje dynamiki i brzmienia.
Chodzi o to, ze ma grać ciepło i nie agresywnie, a nie zeby szczekało :) zapas mocy w niczym nie przeszkadza.
Na salach gra się cicho, a jak przyjdzie zagrać plener wtedy inna historia... bez zapasu mocy i dobrych subbasów nie da rady.
Te Peaveye subbasy to jakaś budżetówka jak i Wardfale.
Ja mam gitarę basowa Music Man head ebsa dobrą paczkę do tego i z tyłów się wykręcamy jak należy inna historia to stopa na przodach bo to kuleje. Mikrofon do stopy to akg d122, szału nie robi, ale zły też nie jest.
Problem leży w kiepskich kolumnach moim zdaniem.

Tak więc prosił bym o poradę jaki głośnik na subbas tak zeby zagrał z górkami 2x10``+1`` 350W na 10Fe200.

rooomek
To ja skoczę po piwo

Wysłany: 2015-06-08, 19:56   

Witam
DjDamiano napisał/a:
rooomek nikt absolutnie nie każe tego używać na 100% ;) Zupełnie inną ddynamiką cechuje się dobrze skrojony zestaw np. łącznej mocy 3200W czy 4000W grany na 2/3 z mastera w mikserze niż podchodzący pod clip zestaw o całkowitej mocy 2000W czy mniej. Jest jeszcze kilka zmiennych rozróżniających tak całe zestawy jak i np. kolumny basowe. Takie tajniki jak SPL czy kompresja mocy mogą zmienić wszystko w postrzeganiu konkretnych modeli ;)

No to dostałem wykład.
Moje dwadzieścia lat grania to pikuś. Teraz moja zabawa w nagłośnienie to to tez pikuś, bo po mojemu "nagłośnienie" prawdziwe to duża scena.
Jednak mam swoje zdanie na ten temat.
Byłem ostatnio na weselu i gostki z zespołu już chyba ogłuchli.
Wszyscy, łącznie z parą młoda (22 - 23 lata) zgodnie twierdzili, że za głośno i to bardzo, a im ciągle mało.
Widocznie nie wszyscy posiedli tą wiedzę Takie tajniki jak SPL czy kompresja mocy
Fakt, nikt nie każe używać sprzętu na 100% ale czasami procenty :lol: robią swoje i ten hamulec się zwalnia samoczynnie. A co niech nas słyszą wszyscy.
Aż się boję jak może powstaną sprzęty następnej generacji, o jeszcze większej mocy, lżejsze i tanie.
Wtedy będzie jatka.
Pozdrawiam

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Wysłany: 2015-06-08, 20:28   

Nie bulwersuj się, nie ma o co, na co dzień spotykam miłośników nagłośnienia dla których Watty to wszystko, mówią wszystko i mogą wszystko.

Jak sam potwierdziłeś, profeska wyłazi z takich potem "procenty robią swoje".. to zostawię bez komentarza. Przez tych którzy się integrują procentami zamiast zająć się robotą, dobre usługi i porządna robota są w tyle. To samo za kółkiem? Nie kupię aua 250KM bo procenty uwolnią mi hamulce, rozwalę jakąś rodzinę na chodniku i będzie git?

reggaecore 
Noszę już kejsy

Wysłany: 2015-06-08, 21:52   

Możecie Panowie zakończyć offtop i mi jakoś pomóc? B&C 15PS76 czy 15NDL76? Czy moze coś innego?

DjDamiano 
ESTRADOWIEC

Wysłany: 2015-06-08, 21:57   

To dwa różne głośniki zupełnie o ile PS jakoś na średniaka jeszcze o tyle NDL do basu już mniej.

musicserwis 
Monitorowiec

Wysłany: 2015-06-08, 22:23   

może aktywny bas z the box-a http://www.thomann.de/pl/the_box_ta18.htm jeśli nie za ciężki

lub na 15"
http://www.thomann.de/pl/...t_115_sub_a.htm

ja z pasywnego przesiadłem się na aktywny i jestem mega zadowolony

dr_aus 
Realizator FOH

Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2015-06-09, 04:15   

Nikse jak nie jestes pewien to po co się wypowiadasz?
Ten głośnik z aukcji to był w rzeczywistości OEM Eminence'a
Charakterystyczna naklejka, która zawsze tak wygląda na oemach tej firmy, charakterystyczny odlew kosza, zawieszenia, przyłacza, nawet uszczelka.
Jedyne co ktoś wymnyślił to kopułke odwrócił, całkiem dobra okazja to była.
Delta pro bardzo dobry głosnik do midbasu (od 100Hz) no przynajmniej jak za te pieniądze, widać że ktoś skumał i juz kupił.
Ostatnio zmieniony przez dr_aus 2015-06-09, 04:15, w całości zmieniany 1 raz  

damian7129 
Mistrz pionów

Nagłośnienie: Dr!Aus
Wysłany: 2015-06-09, 07:13   

dr_aus, ta kopułka nie koniecznie jest odwrócona - takie złudzenie optyczne :)
45km ode mnie są paczki z tymi właśnie OEM'owskimi głośnikami do sprzedania, chyba podjadę i posłucham jak to gra :)

BTW: http://allegro.pl/eminenc...5432107204.html dla wszystkich wystarczy :) Wcześniej wystawili 10szt, poszło 3 i teraz znowu wystawili 10... Czyżby mieli baaardzo duży zapas ?

kozpaw 
Noszę już kejsy

Nagłośnienie: mla123, uBR15
Wysłany: 2015-06-09, 10:55   

chcesz sam robić paczki ??
Bo widzę że nie za bardzo masz wiedzę żeby to samemu poczynić skoro pytasz jakie głosniki zatosować.
A i jeszcze jedno te faitale to też raczej nie najlepszy pomysł bo są to głośniki typowo do kolumny basowej (oczywiście mówię o gitarze)

Moja rada zgłoś się do dr_ausa lub granata i ci zaproponują najrozsądniejsze rozwiązanie w bardzo dobrych pieniądzach.

MarekU 
Otwieram już kejsy

Wysłany: 2015-06-09, 13:04   

Faktycznie zastanawiające jest pochodzenie tych głośników od Eminence, np jeszcze tego: http://allegro.pl/sunn-dr...5412053767.html
Wprawdzie nie jest już opisywany przez sprzedawce jako OEM Eminence ale jak ktoś miał PSD2002, to wie o czym mówię.

reggaecore 
Noszę już kejsy

Wysłany: 2015-06-09, 14:48   

Sunn to starsza marka. Kiedyś robili kolumny instrumentalne. Pewnie to jakieś leżaki magazynowe.

Odpowiedz do tematu