Estradowiec.pl - Nagłośnienie i Estrada - Wortal sprzętu Pro Audio Strona Główna

Ogłoszenie 
Eventroom.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Ile kasujecie?
arus1993 
Noszę już kejsy

Zaproszone osoby: 1
Nagłośnienie: 2x70wRMS + 200wRms
Wysłany: 2008-10-11, 22:32   Ile kasujecie?

Ile kasujecie za imprezy? Ile za wesel, osiemnastki itp, itd? Od czego jest uzależniona cena?

Najtańszy sklep w polsce: TUTAJ
Ostatnio zmieniony przez Karol 2008-10-17, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  

LightSound 
Asystent FOH/MON

Nagłośnienie: to nie wszystko.
Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2008-10-11, 23:23   

arus1993, u mnie uzależniona jest od godzin - jeżeli nagłaśniam to tylko 40zł za godzinę, jeżeli jeszcze gram, to ponad 60zł. Przy większych godzinach zniżki daje, ale małe. Np, przy 9 godzinach 10 gratis ;) U nas wesela są obstawione jedną fenomenomenalną grupą, więc nie gram. 18 - zależy ile i u kogo ;) Ale przeważnie 300zł :)
||||
||||
||||||/
||||/
||/
/

DCG 
Zasłużony dla estradowiec.pl

Nagłośnienie: jest
Oświetlenie: jest
Wysłany: 2008-10-12, 00:33   

O prawdziwej grze to może mówić tylko ten, co gra na instrumencie akustycznym, w przeciwnym wypadku to tylko odtwarzanie.
Nie lubię jak ktoś mówi zespołowi: puśćcie jeszcze jeden kawałek i DJ-owi zagraj mi np. tango, no bo jak to brzmi i się ma do rodzimego języka ?
Wiem, tak sie utarło i już, ale co może widzieć o graniu ktoś, kto kupił gramofon, odtwarzacz mp3 itp.
A na pewno wie ktos, kto przeszedł kilometry w orkiestrze dętej i grał pół wesela, gdy wyłaczyli prąd, właśnie, wtedy zagrajcie...
I z całym szacunkiem dla DJ-ów, zwracajcie uwagę młodym adeptom tej profesji, którzy najpierw mówią, a później myślą.
Wokół estrady przewijają się różni, jeden gra, drugi nagłaśnia, trzeci uprawia DJ-kę, jak ich odróżnić ?
Nie wsadzjmy ich do jednego garnka, choć wielu z forum, może być kilkoma naraz.
Taka moja późnowieczorna refleksja.

carlo-c4 
Stagehand - to brzmi dumnie

Nagłośnienie: 600 W EVM
Wysłany: 2008-10-12, 12:07   

DCG troszkę żle przedstawiłeś sprawę DJki . Wg mnie gdy ktos puszcza muzykę na imprezach okolicznościowych to jest prezenter muzyczny a nie żaden DJ. I taka osoba faktycznie nie wiele " tworzy " . Ale jeśli mamy DJa który zagra zmixuje tak jak nikt inny 6 kawałków płynnie przez 8 minut to to jest DJ który faktycznie tworzy nowe oblicze brzmienia danej muzyki , a jeśli nie tylko tworzy mixy tylko nagrywa także własne nagrania to jest to prawdziwy DJ .
A co do kapel sam wiesz że to właśnie one zabieraja twarde dyski z setkami podkładów i niegdy nie powiem że oni grają tworzą tylko najzwyczajniej w świece ściemniają . Ja osobiście jeśli godzę się zagrać imprezę okolicznościową to nie robie lubi w h.... bo iwedzą że ja nie będę udawał że gram tylko po prostu puszczam im muzykę jaką sobie życzą .
Jeśli znów idę grac do clubu i młodzi adepci podglądają jak gram i pytają jak "tworzę " mixy to mogą mnie nazwać DJejem . Bo stwarzam swoje własne brzmienie przejścia , wprowadzam efekty , nie wciskam tylko PLAY.
Co do stawek to myślę że szanujący się DJeje czy prezenterzy muzyczni powinni brac za sobotnią impreze 400 w clubie a na sali z własnym nagłośnieniem i oświetleniem minimum 800 zeta.
POZDRAWIAM

PS Grzesiu nie chodzi o to abysmy się sprzeczali ale chciałbym abyś spojrzał na niektóre sprawy bardziej obiektywnie .

DCG 

Wysłany: 2008-10-12, 12:46   

Tak, zgoda.
Prawdziwy DJ w/g mnie powinien umieć zagrać przynajmniej na instr. klawiszowych.
Ale nie o poziom, profesjonalizm tu chodzi, a o konkretne doznania płynące z gry, wyłacznie na instrumentach akustycznych, które nomen omen nawet w dobie zaawansowanego samplingu ciężko jest podrobić. Będą to z pewnością: akordeon z jego artykulacją miechową, sax z jego zadęciem i przedmuchem, organy piszczałowe, choć słyszałem nieziemskie w klawiszach el. i gitary akustyczne z charakterystycznym dźwiękiem szarpanych, czy uderzających o progi strun. Przykładów mozna mnożyć.
Dlatego dla mnie różnią sie pojęcia: gram, odtwarzam, miksuję, komponuję, remiksuję itp.
Tylko o to mi chodziło, bez takich tam, na jakim poziomie kto się znajduje w swojej przygodzie z muzyką, nagłośnieniem, estradą i bez klasyfikacju, kto lepszy muzykant, czy DJ, czy prezenter.
Wszyscy są potrzebni, wszyscy mają swoją misję i wszystkich nas coś jednoczy. Może jest to zawarte w tytule naszego forum ?

KONAR 
Asystent FOH/MON

Nagłośnienie: 2500
Wysłany: 2008-10-14, 14:20   

W moich stronach za wesele grane przez kapele pełnoskładową 5 osobową (jeśli tak można określić) do której mogę się przypisać pobierana jest opłata od 2000 do 2500 zł.

DCG 

Wysłany: 2008-10-14, 14:34   

U mnie kapele na topie kasują średnio 2500-3000zł.

Silesia Sound 

Nagłośnienie: FOH 4800rms + Mon 3200rms
Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2008-10-14, 16:23   

U mnie zespół 2os. stojący przed keyboardami (midi + mini disc) i śpiewają 1500-2500zł za kapele na żywo nie mam pojęcia ale napewno więcej. Myślę też że takie żywe składy będą coraz bardziej cenione w dobie elektronizacji wykonawców.

kardal 
Estradowiec - oaza spokoju

Nagłośnienie: Nie lubię poniedziałku
Oświetlenie: Ciemność..widze ciemność
Wysłany: 2008-10-14, 20:48   

No a prezenter z konferansjerem (dwie osoby w składzie ) za jednodniowe wesele z własnym sprzetem i transportem??

DCG 

Wysłany: 2008-10-14, 23:19   

A kto się przyzna ?

dj arq 

Nagłośnienie: 10000
Wysłany: 2008-10-15, 06:16   

U mnie wesele 700/1000 + dojazd (1 dzień/dwa dni) za mnie jako wodzireja
Wesele 1600/2500 + dojazd za mój zespół
Festyn/zabawa/inne 1000zł/dzień za mój zespół
500zł/dzień + dojazd nagłaśnianie imprezy (hala/plener)
Dojazd kosztuje u mnie 50zł za każde 100km, czyli po kosztach. Chyba że jadę z całym sprzętem daleko to dochodzi pożyczenie busa.
Inne - od 150zł za granie w szkołach (b. przyjemnie się gra w gimnazjach) do 350 za prywatki (w dni powszednie). Generalnie jeśli mam wolny dzień to gram wszystko - dla swojej reklamy i dla rozszerzenia horyzontów muzycznych.

kardal 
Estradowiec - oaza spokoju

Nagłośnienie: Nie lubię poniedziałku
Oświetlenie: Ciemność..widze ciemność
Wysłany: 2008-10-15, 23:29   

Może na pisac na priva jak sie wstydzi albo boi :lol:

dj arq 

Wysłany: 2008-10-16, 10:54   

Eee tam priva, to chyba forum a nie chat. I nie ma się co wstydzić, ja kiedyś w latach 90 kasowałem 50zł za imprezę :) jak zaczynałem... no ale fakt, do mojego ówczesnego kaszlaka wchodziło do pełna benzyny za 20zł :mrgreen:

djheniuu 
Realizator FOH

Nagłośnienie: milion ALLEGROWATÓW
Wysłany: 2008-10-17, 08:24   

witam!!
To i ja sie dorzucę...
za weselisko od 1200zł jeśli w Warszawie gdzieś do 1600 jeśli dojazd...
imprezki plenerowe dla firm (światło+ dźwięk) ok. 1500zł (no chyba, że da się więcej)
dyskoteki w szkołach od 350zł za jedną grupę (np. jeśli impreza jest najpierw dla klas 1-3 a potem dla 4-6)
W klubach w soboty jeśli mam wolne to już bardzo zależy co gdzie i jak ale od 350zł za granie, 300 i w górę za świecenie...
Jak tak czytam to powiem szczerze, że przerażają mnie stawki np. 800zł za wesele...:(
pozdrawiam

dj arq 

Wysłany: 2008-10-17, 12:51   

Jak cię przerażają to podyskutuj z moimi miejscowymi zespołami co biorą 1500 za wesele 2 dniowe :evil: no ale są warci swojej ceny :twisted: a są i tacy dj'e co grają z takimi zespołami za darmo na festynie żeby się pokazać, a wiesz, OSP nie szasta mamoną na L i R...
Ale wiesz, u mnie to dziura jest, Piździklapowice koło Buchajewa więc do Wawy nie porównujmy...

DCG 

Wysłany: 2008-10-17, 13:13   

Znam zespoły w Wawie co zagraja każdą imprę za 1400 zł.
Zapytaj w sklepie na Jana Pawła II, chyba z Warmii i Mazur - biorą wszystko co się da i wcale to nie są leszcze, jeśli chodzi o poziom.
Takie strony i o robotę ciężko, a nie wszyscy maja swój biznes, choćby mały.
Podobnie w małopolskiem pracy niet. Polska C.

Karol 
Ojciec Założyciel

Zaproszone osoby: 2
Nagłośnienie: HK Audio Esys EPX
Oświetlenie: PixelBary, LedPARy, VMB
Wysłany: 2008-10-17, 16:09   

A w WLKP ? Jak jest ?
Poznaniacy ?

KONAR 
Asystent FOH/MON

Nagłośnienie: 2500
Wysłany: 2008-10-17, 16:17   

Poznań wesele pełen skład 5000zł dobra kapela. :razz:

Radow 
Aspirant d/s smyczy

Wysłany: 2008-10-17, 19:19   

wlkp zespoly 1000-2000 (dtwarzanie aranzacji + spiewanie)

jednak trafil sie jeden zespol z którym jak dobrze sie zagada to gra za 300zł :/

gekon-bass 
Moderator

Ostrzeżeń:
 2/10/11
Wysłany: 2008-10-17, 22:03   

i brakuje żeby gatki ściągnęli i zima chodzili tylko w skarpetkach i kupowali chleb za 20gr i litr benzyny za 60gr. jeżeli ktoś tak nisko ceni swoją sztukę w obecnych czasach , to sorry ... :0 no coment! chyba że mieszka na taiwanie gdzie za taka kasę zatankuje 5 samochodów i kupi sobie 10 nowych płyt cd.
wiadomo że tylko bamberyło wydaje 10 tys na wynajęcie lokalu na zakichany jubileusz (gdzie stoły uginają sie od żarcia a po sali krążą hektolitry wódy) a nie stać go żeby uczciwie zapłacić zespołowi lub "DJ" bo za drogo!!!! . powiem wam coś Panowie...
pod tym względem Romowie w większości przypadków poniżają rodowitych polaków, bo jakoby wstyd mu jest podejść do music menów i powiedzieć te zagrej mi to i to i nie położyć przy tym 200zł. (doświadczenia moje i moich kolegów)
Panowie szkoda że za 8-10 godzin serwowania muzyki wartościowo przyrównujecie do 10 zestawów kebabu w bułce którą każdy idiota może zrobić zjeć i sie wy##ać, natomiast dobrze zagrać na instrumencie czy tez w sposób wysublimowany tworzyć mixy INTELIGENTNIE to wcale nie jest prosta spraw i wymaga wielu godzin ciężkiej pracy i lata doświadczeń.!!!
przecież wam sie nawet żarówki nie zwrócą o ile stać was na zakup oświetlenia zeby podwyższać jakość swoich usług dzieki czemu zdobywa sie uznanie u publiczności! Chyba że jakość to dla was wyłącznie niska cena (co jest sprzeczne z korelacja jakości i ceny w podwalinach praw ekonomii. matematyczny fałsz)

eee tam!

Odpowiedz do tematu